BRNĚNSKÁ PĚTADVACÍTKA 2008 - 41. postjubilejní ročník

Informace o předchozím roce 2007

Tento dokument obsahuje informace přesahující rámec oficiálních propozic tradičního běžeckého závodu na 25 km a doplňující jejich údaje. Bude průběžně doplňován o zajímavé informace týkající se letošního ročníku závodu. Běžci se mohou těšit na téměř novou trať, která se loni osvědčila.

Bez obav: O osud závodu jsem se obával předloni, ale loni a letos ne. Organizaci převzala brněnská Moravská Slavia a tím poskytuje garanci atletického oddílu nejen s dobrou tradicí, ale také s aktivní sportovní současností. Éra pořadatelství TJ Sokol Žabovřesky tím jednou provždy skončila, což vnímám s jistou dávkou nostalgie, ale chápu nutnost. O výhodách nové tratě však není třeba pochybovat. Ředitelem závodu bude již tradičně známý televizní režisér Karel Fuksa, mimochodem účastník všech dosavadních 40 ročníků (a také úspěšný Ironman). Tentokrát závod skoro s jinými závody jen mírně koliduje. Týž den se běží maraton v Kremži, den předtím maraton v Kladně, ale například také 100 km v Nizozemí, a to nemluvím od předchozím víkendu, kdy je Jungfrau Marathon a maraton ve Smržovce, ale také závod do vrchu v Dolní Moravě a půlmaratony v Budapešti a Stockholmu... 

Domnívám se, že změna v pořadatelství a organizaci závodu povede k vysoké kvalitě organizace, kterou mohli závodníci již loni poznat například na kvalitě občerstvení (kromě perlivé neslazené vody, jak bylo zvykem dříve, již loni byl podstatně širší výběr nápojů na občerstvovacích stanicích). Tam snad byl problémem jen prvý stolek na prvé občerstvovačce, který pochopitelně nestíhal, když pole běžců nebylo ještě dost natáhnuté. 

Loni ke 40. jubileu závodu vypracoval PhDr. Jiří Vaněk brožurku obsahující historii závodu a úplný seznam vítězů jednotlivých ročníků.

V Brně dne 24.08.2008 Ing. Svatopluk Sedláček mailto:ssedlacek@volny.cz (aktualizováno 24.08.2008 21:05 )