BRNĚNSKÁ PĚTADVACÍTKA 2007 - 40. jubilejní ročník

Informace o předchozím roce 2006

Tento dokument obsahuje informace přesahující rámec oficiálních propozic tradičního běžeckého závodu na 25 km a doplňující jejich údaje. Bude průběžně doplňován o zajímavé informace týkající se letošního ročníku závodu. Běžci se mohou těšit na zcela novou trať.

Bez obav: O osud závodu jsem se obával loni, ale letos ne. Organizaci převzala brněnská Moravská Slavia a tím poskytuje garanci atletického oddílu nejen s dobrou tradicí, ale také s aktivní sportovní současností. Éra pořadatelství TJ Sokol Žabovřesky tím patrně jednou provždy končí, a s novou trasou asi také spoluúčast Sokola Jinačovice. O výhodách nové tratě však není třeba pochybovat. Ředitelem závodu bude již tradičně známý televizní režisér Karel Fuksa, mimochodem účastník všech dosavadních 39 ročníků (a také úspěšný Ironman). Tentokrát závod skoro s ničím nekoliduje, jen běžci, kteří týden předtím poběží některý z maratonů (Kladno, Ostrava), zde možná nepodají 100% výkon.

Domnívám se, že změna v pořadatelství a organizaci závodu povede k ještě vyšší kvalitě organizace, kterou mohli závodníci již loni poznat například na kvalitě občerstvení (kromě perlivé neslazené vody, jak bylo zvykem dříve, již loni byl podstatně širší výběr nápojů na občerstvovacích stanicích).

Ke 40. jubileu závodu vypracoval PhDr. Jiří Vaněk brožurku obsahující historii závodu a úplný seznam vítězů jednotlivých ročníků.

V Brně dne 28.08.2007 Ing. Svatopluk Sedláček mailto:ssedlacek@volny.cz (aktualizováno 29.08.2007 19:48 )