BRNĚNSKÁ PĚTADVACÍTKA 2006

Informace o předchozím roce 2005

Tento dokument obsahuje informace přesahující rámec oficiálních propozic tradičního běžeckého závodu na 25 km a doplňující jejich údaje. Bude průběžně doplňován o zajímavé informace týkající se letošního ročníku závodu. Běžci by měli věnovat pozornost popisu tratě (ale nejen běžci, je to zajímavé).

Dvojí obava: O osud závodu jsem se letos začátkem roku docela začal obávat, když jsem obdržel informaci, že TJ Sokol Žabovřesky nemá v úmyslu závod letos ani v dalších letech organizovat. Ale známý televizní režisér Karel Fuksa, mimochodem účastník všech dosavadních 38 ročníků (loni také úspěšně absolvoval obtížný závod Ironman) rezolutně řekl: "Pětadvacítka bude!" A tak organizaci i pořádání letošní brněnské 25 letos převzali do rukou běžci ze sportovního oddílu TRI LAMY pod vedením Karla Fuksy a Karla Zadáka. Podruhé jsem se začal o osud závodu obávat, když jsem se dozvěděl o změně termínu závodu - namísto soboty bude v neděli 17.09.2006  v 11:00 hodin. Důvod? Přestože termín byl s TJ Sokol Žabovřesky řádně dojednán více než půl roku dopředu, pouhý týden před konáním závodu bylo pořadatelům sděleno, že stadión nebude pro start a konec závodu k v daném termínu dispozici. Je smutné, že dané slovo nemá platnost a nedělá to dobré jméno Sokolu - asi by se Tyrš musel 5x obrátit v hrobě... Každopádně buďme rádi, že se závod koná alespoň v náhradním termínu a hledejme v tom pozitiva: třeba to umožní některým ještě v sobotu zvládnout nějaký maratón (Smržovka?)...

Domnívám se, že změna v pořadatelství a organizaci závodu povede k ještě vyšší kvalitě organizace, kterou mohli závodníci již loni poznat například na kvalitě občerstvení (kromě perlivé neslazené vody, jak bylo zvykem dříve, již loni byl podstatně širší výběr nápojů na občerstvovacích stanicích).

Předpokládal jsem také (jako ostatně i v předchozích letech), že komentování průběhu závodu na obrátce v Jinačovicích se již tradičně ujme pan František Kučera z Jinačovic. To však letos už nebude pravda. Vyhlíželi jsme tedy, kdo jej v této roli nahradí. A ukázalo se, že se věci ujal jeho vnuk. Výborně.

Letos se tedy závod uskutečnil v náhradním termínu v neděli 17.09.2006 v 11:00 a aktuální propozice jsou na této adrese. První běžci na obrátce v Jinačovicích se dali čekat asi v 11:40. Počet závodníků v roce 2005 byl 40, což je počet vyšší oproti roku 2004, ale v roce 2006 počet stoupl na 57, a to ještě pár běžců nemohlo nastoupit kvůli změně termínu nebo kvůli nemoci (jako v mém případě). 

V Brně dne 30.09.2006 Ing. Svatopluk Sedláček mailto:ssedlacek@volny.cz (aktualizováno 30.09.2006 10:09 )