BRNĚNSKÁ PĚTADVACÍTKA

2005: Výsledky (v xls, podrobnější analýzy v excelu a slovní komentář)

Tyto neoficiální stránky jsou věnovány jednomu z nejhezčích náročných běžeckých závodů brněnského okolí s dlouholetou tradicí. Vyhotovení těchto stránek je osobní iniciativou autora, a to bez nároků na naprostou přesnost a úplnost všech uvedených údajů, jakož i na grafickou propracovanost, kterou ponechávám stranou před vlastním obsahem. Autor samozřejmě přivítá jakékoli podněty, připomínky, doplňující informace.

Závod byl tradičně organizován tělovýchovnou jednotou (oddílem) Sokol Žabovřesky ve spolupráci se Sokolem Jinačovice, se startem a cílem na hřišti "Pod lesem" (Rosnička, Jana Nečase 1a v Brně Žabovřeskách) s obrátkou u kapličky v Jinačovicích.(Popis trati)

Osobně jsem se s brněnskou pětadvacítkou setkal jako starší žák (člen TJ Sokol Žabovřesky), když jsem byl jedním z pořadatelů požádán o vykonání funkce "směrníka" (ukazatele s praporkem) na křižovatce ulic Hlavní a Branka v Komíně. Podivoval jsem se tehdy, jak je možné tak dlouhou trať uběhnout, a k tomu ještě v tak docela svižném tempu, jaké jsem na závodnících pozoroval... Později (více než o 10 let později) jako občan Jinačovic jsem opakovaně sledoval nasazení závodníků a říkal si: "To bych teda neuběhl..." To jsem vlastně netušil, že se k běhu až v 45 letech (po dalších asi 20 letech) vrátím a v roce 2003 se poprvé závodu také zúčastním...

Letos se závod uskutečnil 10.09.2005 v 15:00 a aktuální propozice jsou na této adrese, jsou však k dispozici další aktuální informace.

Pokud by vás zajímal obrázek v pozadí, jedná se o náves v Jinačovicích s pekárnou uprostřed, kapličkou po pravé straně a hospůdkou po levé straně. Tam bývá obrátka závodu. Více o trati závodu.

V Brně dne 11.08.2005 Ing. Svatopluk Sedláček mailto:ssedlacek@volny.cz Hlavní stránka běžeckého webu